Dinamik İçeriğe Sahip Tasarımlar

10 Tem

Dinamik İçeriğe Sahip Tasarımlar

Yazan 

İnternet sitesi tasarlanırken anlık değişikliklere cevap verebilecek şekilde tasarlanması oldukça önemlidir. Bununla beraber sizin ve işletmeniz için olası değişimlere cevap verebilmesi de son derece önemlidir.

Adres ve iletişim değişikliklerinin anında girilebilmesi, üretim sürecinde değişen ya da yeni eklenen ürünlerin eklenebilmesi, işletmenizde değişen ya da güncellenen iş gücü, çalışan bilgilerinin anında düzenlenmesi gibi her an ihtiyaç duyabileceğiniz değişimlere uygun olması gerekmektedir.

Aynı zamanda önceden tasarlanarak, tek bir seferde internet erişimine açılan siteler yerine anlık müdahalelere izin veren siteler işlevsellik bakımından çok daha avantajlıdır. Aksi takdirde en ufak değişiklik için sitenizin yayını durdurularak kapatılır, tüm mevcut datalar silinir, güncellenmiş yeni tasarım yeniden kurularak yayına açılır. Bu durumda size hem zaman kaybı hem de maliyet olarak yansır.

Bu problemin önüne geçmek için modüllerden oluşan site dizaynı çok daha avantajlıdır.

modullerÖrneğin, internet sitesindeki görünümü şekildeki gibi modüllere ayırdığımızda, her yayının, makalenin ya da görselin karşılık geldiği modülü bildiğimiz için değişim veya güncelleme ihtiyacında sadece o modülü değiştirmek işimizi daha da kolaylaştırmaktadır.

Beraberinde bu dikdörtgen parçalarından oluşan modüllerin boyunu ve/veya enini ihtiyaca göre uzatıp kısaltabiliriz. İhtiyacımızın olmadığı ya da artık önemi olmayan modülü kapatabilir, gerektiği zamanlarda yeniden yayına açabiliriz.

Dinamikliğe en güzel örneklerden birisi de bu modüllerin yerini “estetiğe uygun” olacak şekilde değiştirebiliriz. Renklendirebilir ya da tamamen şeffaf bir zemin şeklinde tasarlayabiliriz.

layout
responsive

Son zamanlarda site hızını artırmak ve aynı zamanda internet yükünü azaltmak için sayfa aşağıya kaydıkça farklı animasyon seçenekleri ile görünen hale getirebiliriz. Bu durumda hem hareketli bir internet siteniz olurken gerek ziyaretçiler gerekse de site sahipleri için kota dostu tasarımlar oluşturabiliriz.

Okunma 1620 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 10 Temmuz 2017 01:01

Hizmetlerimiz

E-Bültene Abone Olun

Web tasarımı ile ilgili güncel son bilgileri almak için lütfen abone olunuz.

Sadece bilgilendirme amaçlıdır

İletişim

+90 541 250 5061
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.